Testimet serologjike do të ofrohen nga spitalet dhe laboratoret private

Nga Exit News
Testimet serologjike do të ofrohen nga spitalet dhe laboratoret private

Spitalet dhe laboratoret private do të ofrojnë testime për antitrupa ndaj Covid-19 për qytetarët.

Vendimi i Komitetit Teknik në Ministrinë e Shëndetësisë ka miratuar protokollin për nisjen e testimeve serologjike në struktura jopublike.

Testet do të vlerësohen nga ISHP dhe laboratorët duhet të plotësojnë standardet për kryerjen e këtij testimi.

Ministria ka planifikuar edhe testimin tek një pjesë e qytetarëve për qëllime studimore të Institutit të Shëndetit Publik.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>