Thaçi anullon vizitën në Uashington

Nga Exit News
Thaçi anullon vizitën në Uashington

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi anulloi pjesmarrjen e tij në takimin në Uashington me Richard Grenell dhe President Vuçiç, pas akuzëz së gjyaktës së Hagës, raporton Presidenca e Kosovës. Bisedimet në Uashngton do të drejtohen nga kryeministri Avdulla Hoti dhe Presidenti Vuçiç.

Vendimi i Thaçit u përshendet nga i dërguari i Posaçëm i SHBA-ve Richard Grenell, i cili shkroi në Twitter se:

“Presidenti i Kosovës sapo na ka njoftuar se ka anuluar udhëtimin për në Uashington, pas njoftimit nga Zyra e Prokurorit Special. E respektoj vendimin e tij për të mos marrë pjesë në diskutime derisa të zgjidhen këto çështje. Presim diskutimet e së shtunës të cilat do të udhëhiqen nga presidenti Vuçiç dhe kryeministri Hoti”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>