Thaçi anullon vizitën në Uashington

Nga Exit News
Thaçi anullon vizitën në Uashington

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi anulloi pjesmarrjen e tij në takimin në Uashington me Richard Grenell dhe President Vuçiç, pas akuzëz së gjyaktës së Hagës, raporton Presidenca e Kosovës. Bisedimet në Uashngton do të drejtohen nga kryeministri Avdulla Hoti dhe Presidenti Vuçiç.

Vendimi i Thaçit u përshendet nga i dërguari i Posaçëm i SHBA-ve Richard Grenell, i cili shkroi në Twitter se:

“Presidenti i Kosovës sapo na ka njoftuar se ka anuluar udhëtimin për në Uashington, pas njoftimit nga Zyra e Prokurorit Special. E respektoj vendimin e tij për të mos marrë pjesë në diskutime derisa të zgjidhen këto çështje. Presim diskutimet e së shtunës të cilat do të udhëhiqen nga presidenti Vuçiç dhe kryeministri Hoti”.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme