Thaçi, deklaratë publike më 18 korrik, në 20:00

Thaçi, deklaratë publike më 18 korrik, në 20:00

Hashim Thaçi do të flasë publikisht për katër ditët e marrjes së pyetje nga prokurori special, më 18 korrik, në orën 20:00.

“Sapo kam zbritur në Tiranë, nga kthimi prej Hagës dhe në mbrëmje do të arrij në Kosovë. Nesër në orën 20:00 do të flas për katër ditët e kaluara në Hagë”, shkroi Presidenti i Kosovës në një postim në Facebook rrugës së kthimit për në Kosovë.

Thaçi, Veseli dhe të tjerë akuzohen për 100 krime lufte kundër njerëzimit gjatë kohës së luftës Kosovë-Serbi.

Ai është i pari që u morr në pyetje mga prokurori special.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme