Tiranë, Durrës dhe Lezhë shkolla të mbyllura edhe javën e ardhshme

Tiranë, Durrës dhe Lezhë shkolla të mbyllura edhe javën e ardhshme

Ministrja e Arsimit Besa Shahini në një deklaratë për mediat njoftoi se mësimi në qarkun Durrës do të pezullohet deri në 9 dhjetor, në qarkun Tiranë deri në 6 dhjetor dhe në qarkun Lezhë deri më 5 dhjetor.

Ministrja Shahini, sipas Agjensisë Telegrafike Shqiptare, ka deklaruar se janë “kontrolluar afro 200 shkolla në të gjitha bashkitë e prekura nga tërmeti në Durrës, Tiranë, Elbasan, kudo ku jemi njoftuar për dëme”.

Ajo sqaroi se në qarkun e Durrësit janë dëmtuar 26 shkolla, ndërkohë që është bërë një plan për zhvendosjen e nxënësve në institucione që nuk janë të dëmtuara.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>