Tre kandidatë për rektor të Universitetit të Tiranës

Nga Exit News
Tre kandidatë për rektor të Universitetit të Tiranës

Mbyllet regjistrimi i kandidatëve për zgjedhjet universitare.

Tre kandidatura për rektor janë paraqitur në universitetin e Tiranës nga Artan Hoxha, Mimoza Hafizi dhe Kozeta Sevrani.

Afati zyrtar për dorëzimin e kandidaturave përfundoi në orën 16:00 të së djelës.

Ministria e Arsimit shpalli datën 30 qershor për zgjedhjet në universitete, pavarësisht kundërshtimeve nga shumë akademikë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>