Tre viktima dhe 118 të infektuar të rinj në Kosovë

Nga Exit News
Tre viktima dhe 118 të infektuar të rinj në Kosovë

Tre viktima me Covid-19 janë rregjistruar në Kosovë në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin e viktimave në vend në 656.

118 të infektuar të rinj janë zbuluar në 24 orët e fundit. Kjo është hera e parë pas disa javësh ku në Kosovë numri i të infektuarve të rinj shkon më shumë se 100.

Që prej fillimit të pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 17,009 të infektuar.

Prej tyre 1 637 janë ende të sëmurë aktivë, ndërsa 14 716  pacientë janë shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme