Tre viktima dhe dy të humbur në Greqi pas goditjes nga cikloni Ianos

Nga Exit News
Tre viktima dhe dy të humbur në Greqi pas goditjes nga cikloni Ianos

Tre qytetarë kanë vdekur dhe dy të tjerë janë në kërkim pasi një stuhi e rrallë në formë uragani goditi Greqinë, duke përmbytur rrugë dhe shtëpi.

Qindra qytetarë u bllokuan teksa cikloni Ianos goditi disa zona në veri të Athinës, përpara se të drejtohej në jug të vendit.

Shërbimi i trenave që lidh veriun me jugun e vendit u ndërprenë.

Kryeministri Kyriakos Mitsotakis ka kërkuar ndihmë të menjëhershme për zonat e prekura nga cikloni.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme