Trump shumë më i sëmurë me Covid-19 sesa raportoi

Nga Exit News
Trump shumë më i sëmurë me Covid-19 sesa raportoi

Donald Trump, ish-presidenti amerikan ka qënë disa herë më shumë I sëmurë nga Covid-19 në tetor, se sa raportoi publikisht atëherë Shtëpia e Bardhë. Madje duke rrezikuar edhe vendosjën në intubim.

Trump përjetoi “rënie ekstreme të nivelit të oksigjenit” dhe një pneumoni të fortë të shkaktuar nga Covid-19, raporton gazeta amerikane New York Times, duke cituar 4 burime të afërta me gjendjen shëndetësore të presidentit.

Trump u shtrua në qendrën shëndetësore ushtarake Walter Reed, pasi doli pozitiv me koronavirus, një muaj para zgjedhjeve presidenciale. Ai qendroi në spital për disa ditë dhe u kurua me ilaçin eksperimetal Regeneron. Në atë kohë, një memo e Shtëpisë së Bardhë e përshkroi gjendjen shëndetësore të presidentit “të lodhshme por të mirë”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>