Turqia fillon stërvitjet ushtarake në veri të Qipros

Nga Exit News
Turqia fillon stërvitjet ushtarake në veri të Qipros

Turqia ka lajmëruar anijet e tjera përmes Navatex (sistemi i komunikim detar) të premten, për stërvitje detare të armatosura, në veri të Qipros nga data 12 shtator deri më 14 shtator, raporton gazeta greke Ekathimerini.

Mesazhi i dërguar nga Zyra turke e Lundrimit, Hidrografisë dhe Oqeanografisë, lajmëron kryerjen e stërvitjeve ushtarake me armë në zonë.

 

1 koment

  1. katunari 11 Shtator, 2020 në 6:54 pm

    NUK E DI A I KAN MOR LEJE ATIJ VEREMLIUT MAKRON SE E KON SHUM FRYK.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme