Twitter nismë të re: Pagesë për postimet me përmbajtje eksluzive

Nga Exit News
Twitter nismë të re: Pagesë për postimet me përmbajtje eksluzive

Twitter njoftoi të enjten se do t’iu mundësojë përdoruesve të bëjnë me pagesë postimet me përmbajtje ekskluzive.

Kjo nismë do të quhet Super Followers, apo Super Ndjekës.

Për të parë një përmbajtje të caktuar, ndjekësit do të duhet të paguajnë një tarifë mujore.

“Super Followers do t’iu mundësojë krijuesve dhe botuesve të mbështeten drejtpërdrejt nga audienca e tyre dhe do t’i stimulojë ata të vazhdojnë të krijojnë përmbajtje që e do audienca e tyre”, deklaroi Twitter.

Nisma e re vjen në kohën kur në internet kanë dalë në platforma të reja, si Patreon, Substack dhe OnlyFans, të cilët kanë marrë shumë përdorues.

 

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>