Twitteri pezullon një llogari pas kërcënimit të Trumpit

Nga Exit News
Twitteri pezullon një llogari pas kërcënimit të Trumpit

Twitteri ka pezulluar një llogari, e cila mbështeste Udhëheqësin e lartë të Iranit, pasi publikoi një imazh të ish-presidentit Trump të fshehur nën hijen e një bombe.

Një zëdhënës i Twitterit konfirmoi për median amerikane The Hill se llogaria u pezullua përkohësisht pasi shkeli politikat e Twitterit, si dhe politikat e qeverisë amerikane për “krijimin e llogarive të rreme”.

Postimin përmbante një citim të Udhëheqësit të lartë të Iranit në dhjetor, kur ai akuzoi SHBA-të për vrasjen e gjeneralit Iranian Qassem Soleimani në Irak.

Ky imazh u publikua pasi presidenti i Iranit Hassan Rouhani ka bërë thirrje për dialog me presidentin e sapozgjedhur të SHBA-ve Biden dhe kthimin e marrëveshjes nukleare të vendosur me administratën Obama në 2015, të prishur nga Trump në 2017-ën.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>