Ulet numri i viktimave dhe të infektuarve ditorë në Greqi

Nga Exit News
Ulet numri i viktimave dhe të infektuarve ditorë në Greqi

Greqia regjistroi të shtunën 510 raste të reja pozitive me Covid-19, 100 më pak se një ditë më parë.

Numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë, në Greqi është 148,370.

Autoritet kanë njoftuar se 323 pacientë po trajtohen në terapi intensive.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi, raportoi 20 viktima në 24 orë nga virusi, duke arritur në 5,441 viktima në total. Një ditë më parë numri i viktimave ishte 34. 

Greqia ka pasur një izolim dy-mujor të paktën deri në 18 Janar dhe njoftoi planet për të rritur numrin e njerëzve që marrin vaksinat COVID-19.

Greqia filloi vaksinimet me vaksinën e kompanive Pfizer e BioNTech, në fund të dhjetorit dhe të parët që morën publikisht dozën e vaksinës ishin kryeministri, kreu i partisë opozitare dhe zyrtarë të tjerë të lartë të qeverisë.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme