Ulet numri i viktimave dhe të infektuarve me Covid në Kosovë

Nga Exit News
Ulet numri i viktimave dhe të infektuarve me Covid në Kosovë

Pas disa javësh me viktima, në 24 orët e fundit asnjë pacient me Covid-19 nuk ka humbur jetën në Kosovë.

Ndërkohë numri i të infekturve të rinj është 63.

Për të disatën ditë radhazi, në Kosovë numri i të infektuarve të rinj është më i ulët se 100, duke shënuar rënie krahasuar me javët e fundit.

Që prej fillimit të pandemisë, në Kosovë janë regjistruar 15 333 të infektuar.

Prej tyre 1 730 janë ende të sëmurë aktivë, ndërsa 12 987 pacietë janë shëruar.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme