Vaksinimi ndaj COVID-19 i hapur për të gjithë të rriturit gjatë muajt gusht

Nga Exit News
Vaksinimi ndaj COVID-19 i hapur për të gjithë të rriturit gjatë muajt gusht

Gjatë muajt gusht vaksinimi kundër COVID-19 do të jetë i hapur për të gjithë qytetarët mbi 18 vjeç.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu njoftoi të enjten se qytetarët do të mund të vaksinohen në qendrat shëndetësore ose në pikat e vaksinimit të përqëndruar.

Në Shqipëri 512 625 qytetarë i kanë marrë të dyja dozat e vaksinës antiCOVID.

Shqipëria përdor vaksina të kompanive Pfzier, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnik V.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme