Vazhdojnë përplasjet mes Kryebashkiakut Leli dhe Këshillit Bashkiak

Nga Exit News
Vazhdojnë përplasjet mes Kryebashkiakut Leli dhe Këshillit Bashkiak

Përplasjeve mes Kryetarit Dritan Leli të Bashkisë Vlorë dhe Këshillit Bashkiak i është bashkuar zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, e cila ka mbështetur Këshillin.

Këshilli kërkon të zhvillojë mbledhje fizike me Lelin, por ky thotë se mbledhjet mund të bëhet vetëm online, pasi urdhri i ministrisë së shëndetësisë i ndalon ato për shkak të pandemisë.

Në një përgjigje për sekretariatin e Këshillit, Rakacolli thotë se urdhri ndalon “tubimet, konferencat, mbledhjet partiake, ceremonitë festive” por jo mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Vlorës.

Partia Socialiste i është kundërvënë Kryebashkiakut Leli që kur ky refuzoi propozimin e Kryeministrit Edi Rama për të kandiduar si deputet në Vlorë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>