Vazhdon shkëmbimi Rama-naftëtarë: Nuk pranoj ultimatume

Nga Exit News
Vazhdon shkëmbimi Rama-naftëtarë: Nuk pranoj ultimatume

Kryeministri Edi Rama nuk ka pranuar të takojë naftëtarët pa mbyllur grevën. Ai ju përgjigjë me një postim në Twitter, propozimit të naftëtarëve për të mbyllur grevën pasi të marrin një gjë konkrete.

Rama theksoi sërish se qeveria nuk negocionon nën presion dhe nuk pranon ultimatume:

“Miqtë e mi jo, më vjen keq po ne nuk do të ulemi dot në tavolinë pa u mbyllur greva! Qeveria nuk negocion nën presionin e askujt dhe nuk pranon ultimatume nga askush. Mbyllni grevën dhe do të vij unë tek ju, menjëherë! Ndryshe s’ka bisedime dhe unë s’kam shkop magjik!”

Gjatë paradites së sotme, 28 tetor, Rama dhe naftëtarët kanë shkëmbyer disa mesazhe, për më shumë lexoni këtu, këtu dhe këtu.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>