Vdes pacienti i 29-të me Covid-19 në Shqipëri

Nga Exit News
Vdes pacienti i 29-të me Covid-19 në Shqipëri

Një pacient 73-vjeçar me Covid-19 vdiq mbrëmjen e së hënës në spitalin Shefqet Ndroqi, atje ku kishte 1 muaj i shtruar për shkak të ndërlikimeve në frymëmarrje.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se i moshuari me inicialet H.K ishte nga Durrësi dhe prej 24 ditësh ishte në gjendje të rëndë.

Përveç sëmundjes me Covid-19, ai vuante nga disa sëmundje të tjera të mushkërive si pneumoni, detres respirator, talasemi dhe hipertension.

Kështu shkon në 29 bilanci i viktimave ndër pacientët me Covid-19 në Shqipëri.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>