Vdes pacienti i 31-të me Covid-19 në Shqipëri

Nga Exit News
Vdes pacienti i 31-të me Covid-19 në Shqipëri

Një 71-vjeçar nga Shkodra, i sëmurë me Covid-19, vdiq mbrëmjen e së mërkurës në spitalin Shefqet Ndroqi.

Zyra për shtyp e Ministrisë së Shëndetësisë njoftoi se i sëmuri me inicialet B.S, ishte prej 1 muaji në gjendje të rëndë dhe vuante nga disa sëmundje të tjera si sëmundje të zemrës, anemia, hipertensioni dhe diabeti.

Sëmundja e Covid-19 i kishte shkaktuar pneumoni të rëndë.

Kështu numri i viktimave ndër pacientët me koronavirus shkon në 31.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>