Veliaj dhe Ndroqi akuzojnë njëri-tjetrin për shantazh

Nga Exit News
Veliaj dhe Ndroqi akuzojnë njëri-tjetrin për shantazh

Kryebashkiaku Erion Veliaj dhe pronari i televezionit Ora News kanë shkëmbyer akuza të forta kundër njëri-tjetrit për shantazh.

Në fillim në televizionin Ora News u publikua njoftimi se “në emër të Kryebashkiakut Erion Veliaj, Presidentit të Ora News Ylli Ndroqi i kërkohet të ndalojë lajmet kritike ndaj tij”, ose do të pushojë të afërmit e tij ët punësuar në bashki.

Më pas, Zoti Ylli Ndroqi shkroi se kryebashkiaku Veliaj “nuk mund të shantazhojë media duke hetuar rrethin miqësor dhe duke u hakmarrë tek të punësuarit që me punën që bëjnë sigurojnë rrogën për të ushqyer fëmijët dhe familjen e tyre”.

Pas këtij reagimi, Kryebashkiaku Veliaj shkroi në facebook se:

“Kush më njeh, e di si dritë e diellit që trafikantët e kaubojsat as i honeps, as i qas, e aq më pak, as më vënë dot gjobë. Kjo vlen për të gjithë, edhe për ata me dy emra që vënë gjoba me maska ekranesh. Ta harrojnë! Jam zgjedhur nga shumica e popullit & u shërbej veç atyre!”.

3 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme