Vendet e pasura do të dhurojnë vaksina për vendet e varfra

Nga Exit News
Vendet e pasura do të dhurojnë vaksina për vendet e varfra

Disa prej vendeve më të pasura të botës po mendojnë të ndajnë vaksinat e koronavirusit me vendet e varfra.

Detajet se si kur dhe se si do të ndahen do të sqarohen në mbledhjen e parë të 7 ekonomive të mëdha, të premten, raporton agjensia e lajmeve, AP.

Udhëheqësit e Britanisë, Francës, Gjermanisë, Italisë, Kanadasë, Japonisë dhe SHBA-ve do të takohen virtualisht për të diksutuar mbi pandeminë, të premten.

Një pjesë të vaksinave në Shqipëri janë dhuruar nga dy vende “mike”, emrat e të cilave nuk zbulohen nga qeveria.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme