Veseli vizitë ne Kosovë pas vdekjes së babait

Nga Exit News
Veseli vizitë ne Kosovë pas vdekjes së babait

Dhomat e Specializuar të Kosovë në Hagë i lejuan Kadri Veselit të qendrojë në Kosovë, me familjen, pas vdekjes së babait. Më 10 korrik, gjykatësi i procedurës paraprake vendosi se:

“Për shkak të arsyeve humanitare bindëse, [..] Zyra Administrative të menaxhojë një vizitë nën mbikqyrje në Kosovë për z. Kadri Veseli, për t’a ndarë pikëllimin me familjen e ngushtë në kohën e zisë.

I akuzuari mbetet në paraburgim të Dhomave të Specializuara. EULEX dhe Policia e Kosovës po mbështesin Dhomat e Specializuara të Kosovës”.

Kjo është vizita e dytë e lejuar e Veselit në Kosovë, për arsye familjare. Nuk dihet ende se për sa kohë Veseli do të qendrojë në Kosovë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>