Vetëvendosje nis mbledhjen e firmave për seancën e zgjedhjes së presidentit

Nga Exit News
Vetëvendosje nis mbledhjen e firmave për seancën e zgjedhjes së presidentit

Lëvizja Vetëvendosje nisi mbledhjen e firmave të premten për seancën e jashtëzakonshme për votimin e Vjosa Osmanit si presidente e Kosovës.

Nuk ka ende një orë se kur do të mbahet seanca. Të premten në Kuvend u mbajt seanca parlamentare ku u betuan dhe pjesa e mbetur e deputetëve.

Osmania dhe LVV kanë kohë deri 5 prill për të nisur procedurat për zgjedhjen e presidentes.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme