Vijon dita e dytë e protestës së studentëve kundër mësimit online

Nga Exit News
Vijon dita e dytë e protestës së studentëve kundër mësimit online

Studentët po vijojnë ditën e dytë të protestës kundër mësimit online.

Me thirrjen ‘Bojkoto mësimin’, studentët shprehen se janë të patrajnuar për të zhvilluar mësimin online dhe gjithashtu për disa degë është e pamundur për tu zhvilluar online.

Protesta e studentëve nisi që prej orës 10:00.

Ditën e hënë, një përfaqësi e studentëve i ka bërë apel Komitetit të Ekspertëve anti-Covid që të rivlerësojnë dhe njëherë vendimin për zhvillimin e mësimit online.

Përmes një letre drejtuar ministres së Shëndetësisë Manastirliu dhe Komitetit të Ekspertëve, studentët kërkojnë:

  1. Mësim i alternuar, online dhe në auditore – leksionet online, ndërsa seminaret në auditore;
  2. Rimbursim i pagesave të konvikteve dhe të qerave;
  3. Paketat e internetit falas dhe të dedikuara për studentët;
  4. Mundësimi i pajisjeve teknologjike të nevojshme për studentë që nuk kanë akses në mësim online.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>