Viktima e dytë nga koronavirusi, humb jetën 66-vjeçari nga Lushnja

Nga Exit News
Viktima e dytë nga koronavirusi, humb jetën 66-vjeçari nga Lushnja

Mëngjesin e sotëm u nda nga jeta 66-vjeçari nga Lushnja si pasojë e komplikacioneve shkaktuar nga koronavirusi.

Ai ndodhej i shtruar në Spitalin Infektiv pranë QSUT-së dhe prej disa ditësh ishte nën terapi intensive.

Ai vuante nga disa sëmundje shoqëruese me zemrën, veshkat dhe mushkëritë.

Viktima e parë nga komplikacionet e koronavirusit në vend ishte një 73-vjeçare nga Durrësi, e cila humbi jetën më 11 mars në spitalin e Durrësit. Edhe ajo kishte probleme të tjera shëndetësore me zemrën dhe mushkëritë.

Aktualisht numri i personave të prekur ka arritur në 55, dy prej të cilëve kanë humbur jetën.

13 komente

    Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

    Lajme te ngjashme