Viktima e pestë me Covid-19: një 49-vjeçar nga Tirana me diabet

Nga Exit News
Viktima e pestë me Covid-19: një 49-vjeçar nga Tirana me diabet

Një i sëmurë me Covid-19 humbi jetën, të martën në mengjes, iduke e çuar në 5 numrin e viktimave në Shqipëri.

Ai është një 49-vjeçar, i cili ishte i shtruar në Spitalin Infektiv në Tiranë dhe ndodhej prej 10 ditësh në gjendje kritike në reanimacion. Ai vuante nga diabeti.

49-vjeçari mendohet se është kontakt i pacientëve të parë të gjetur në Shqipëri, babë e bir të ardhur nga Firence.

Numri i rasteve me të infektuar nga Covid-19 në Shqipëri është 123, prej të cilëve 5 kanë vdekur dhe 10 të tjerë kanë mundur të shërohen.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme