Viktima e tretë me Covid-19: një 71 vjeçar nga Kuçova, vuante nga kanceri

Nga Exit News
Viktima e tretë me Covid-19: një 71 vjeçar nga Kuçova, vuante nga kanceri

Sot në mbremje vdiq një tjetër pacient me koronavirus duke e çuar në 3 numrin e viktimave në Shqipëri.

Lajmin e dha Ministria e Shëndetësisë, e cila njoftoi se bëhej fjalë për një 71-vjeçar nga Kuçova, i cili vuante nga disa sëmundje të tjera dhe më parë ishte trajtuar në Spitalin “Shefqet Ndroqi”.

Sipas autoriteteve shëndetësore i moshuari vdiq nga një ndërlikim të menjëhershëm në zemër ndërsa vuante nga: kancer në mushkëri, diabeti, fibrilacion arterial dhe hipertension.

Numri i rasteve me të infektuar nga Covid-19 në Shqipëri është 89, prej të cilëve 3 kanë vdekur dhe 3 të tjerë kanë mundur të shërohen.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme