Vlorë, policia kap 1,7 ton kanabis në det, largohen autorët

Policia e Vlorës ka kapur mesnatën e djeshme rreth 1,7 ton kanabis, në një gomone të braktisur disa milje larg ujërave ndërkufitarë.

Gomonia u gjet gjatë kontrolleve të Policisë Kufitare, Delta Forcës dhe Guardia di Finanzës italiale. Policia nuk ka mundur të gjejë ende narko-trafikantët, që kanë mundur të largohen nga gomonia pa u pikasur.

Lajme te ngjashme