Vlorë, policia sekuestron mbi 500 mijë euro pasuri, krijuar nga veprimtari kriminale

Nga Redaksia
Vlorë, policia sekuestron mbi 500 mijë euro pasuri, krijuar nga veprimtari kriminale

Policia e Vlorës ka sekuestruar pasuri me vlerë 543 452 mijë euro në Vlorë, të dyshuara si të krijuara nga veprimtari kriminale.

Pasuritë, dy apartamente, 2 llogari bankare dhe 1 makinë, janë në pronësi të shtetasit G.B.

Ky shtetas është arrestuar në Itali, në vitin 2017, për trafik droge dhe dyshohet se të ardhurat nga veprat kriminale i sillte në Shqipëri, për t’i pastruar.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>