Voda kërkon lirimin nga ‘arrest shtëpie’

Nga Exit News
Voda kërkon lirimin nga ‘arrest shtëpie’

Rovena Voda, ish-zëvendësministraj e Brendshme i ka kërkuar gjykatës heqjen e masës “arrest shtëpie”, të mërkurën. Voda arsyetoi se nuk ka asnjë mundëis të largohet nga vendi, ndaj masa e dhënë nga gjykata duhet të ndryshojë.

Gjykata vendosi “arrest shtëpie” për Vodën pas zbulimit të SPAK se ajo kihstepërfituar 1 mijë euro dhe një telefon nga një person në shkëmbin të punësimit.

Personi asnjëherë nuk u punësua në ministri.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme