Vokshi, PD bënë thirrje për transparencë të hetimeve ndaj Ylli Ndroqit

Nga Exit News
Vokshi, PD bënë thirrje për transparencë të hetimeve ndaj Ylli Ndroqit

Partia Demokratike ka kërkuar transparencë të plotë në lidhje me hetimin e SPAK ndaj pronarit të televizionit ORA, zotit Ylli Ndroqi, “duke qenë se mund të vihet në rrezik serioz liria e medias”.

Albana Vokshit, në një deklaratë për shtyp tha se PD e mbështet çdo hetim, por “pretendimet e avokatëve mbrojtës për një sulm politik ndaj klientit të tyre janë shqetësuese dhe kërkojnë shqyrtim serioz”.

Vokshi dënoi “dërgimin e forcave policore për të rrethuar RTV Ora dhe Ora News, duke ushtruar presion psikologjik mbi gazetarët dhe stafin”.

Ajo shprehu mbështetjen e PD-së ndaj medias dhe kërkoi që SPAK të sqaroi edhe sekuestrimin e mediave të Ndroqit.

Lajme te ngjashme