Vrasja e Klodian Rashës: Prokuroria ndryshon akuzën në vrasje me dashje

Vrasja e Klodian Rashës: Prokuroria ndryshon akuzën në vrasje me dashje

Prokuroria  e Tiranës i ka komunikuar të mërkurën Nevaldo Hajdarajt, efektivit të akuzuar për vrasjen e Klodian Rashës, ndryshimin e akuzës në “vrasje me dashje”.

Hajdaraj u akuzua fillimisht për “vrasje në kapërcimin e kufijve të mbrojtës së nevojshme” bazuar në dëshmitë e tij dhe kolegëve të pranishëm në ngjarje.

Kujtojmë se Prokuroria e Tiranës në dhjetor kërkoi ndihmë nga ekspertë të gjerman, për zbardhjen e vrasjes së Klodian Rashës, pas gjetjes së një pistolete 100 metra larg vendngjarjes.

Sipas prokurorisë, Rasha ka qenë i paarmatosur në momentin e ngjarjes. Hetimi nuk ka provuar që pistoleta e gjetur të ketë lidhje me Rashën.

Në pak ditë, dosja do të dërgohet në gjykatë për seancën paraprake.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>