Vriten në atentat dy të rinj në Durrës

Dy të rinj janë ekzekutuar mbrëmjen e djeshme në një atentat në qytetin e Durrësit.

Të rinjtë e moshës 33 vjeç dhe 28 vjeç u qëlluan ndërsa po udhëtonin me një automjet në qendër të Durrësit. Autori i atentatit ka qëlluar nga brenda një makinë tjetër që kishte zënë pritë.

Njëri nga viktimat ka qeneë i njohur peër veprimtari kriminale dhe mendohet se ai ka qene objektivi i vetëm i atentatit, ndërsa i riu tjetër është qëlluar rastësisht.

Lajme te ngjashme