Vuçiç kërcënon të rinisë fushatën e mosnjohjes ndaj Kosovës pas deklaratës së Hotit

Nga Exit News
Vuçiç kërcënon të rinisë fushatën e mosnjohjes ndaj Kosovës pas deklaratës së Hotit

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiç ka kërcënuar se nëse ndërkombëtarët do të lejojnë Kosovën të vijojë aplikimin për antarësim në organizata ndërkombëtare, Serbia do të rifillojë fushatën e saj për mos njohjen e Kosovës si shtet i pavarur.

“Dhe u premtoj atyre që do të jemi pesë herë më të suksesshëm”, tha Vuçiq para gazetarëve gjatë një vizite në Sremska Mitrovicë, raporton REL.

Deklarat e Vuçiç vjen pas asaj të kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, që njoftoi se lobimi i Kosovës për njohje nuk është pezulluar, por se antarësimi në organizma ndërkombëtare do të bëhet në bashkëpunim me partnerët ndërkombëtarë.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>