Zbulohen 8 kandidaturat për të qenë pjesë e Komisionit Qëndror Zgjedhor

Nga Exit News
Zbulohen 8 kandidaturat për të qenë pjesë e Komisionit Qëndror Zgjedhor

Edhe 8 persona të tjerë kanë aplikuar për të qenë pjesë e Komisionit të Ri Qëndror Zgjedhor.

Lista, e publikuar nga Balkanweb, përmban dhe emra të njohur të cilët janë pjesë e KQZ-së si Bledar Skënderi, kanë qënë ish ministra teknikë në 2017 si Helga Vukaj.

Kandidatët e rinj janë:

  1. Helga Vukaj
  2. Bledar Skënderi
  3. Besnik Maho,
  4. Eldrina Karafili,
  5. Artan Kodheli
  6. Sali Shehu
  7. Leonard Gremshi
  8. Dritan Caka

Dje u bënë publik 25 kandidatët për KQZ-në e re. Afati i fundit për të aplikuar është 18 shtatori.

3 komente

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme