Zgjedhjet e 25 prillit, Basha kandidon në Tiranë

Nga Exit News
Zgjedhjet e 25 prillit, Basha kandidon në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbuluar se do të kandidojë në Tiranë në zgjedhjet e 25 prillit.

Gjatë një interviste për “News 24”, Basha tha se do të garojë në Tiranë sepse nga ky qytet ka marrë njëherë besimin për drejtimin e Bashkisë.

“Do të garoj në qytetin e Tiranës. Ky qytet më ka besuar për herë të parë përfaqësimin si deputet. Më ka besuar drejtimin si kryebashkiak dhe unë do të garojë në qytetin e Tiranës.”

Basha shtoi se nuk do të kandidojë në asnjë qark tjetër dhe kjo gjë do të ndodhë për të gjithë kandidatët e PD.

“Çdo qark do të ketë deputetët e vet dhe drejtuesit e vet.”

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme