Zgjerohet fasha e orareve për qytetarët, rinisin aktivitetin disa biznese

Nga Exit News
Zgjerohet fasha e orareve për qytetarët, rinisin aktivitetin disa biznese

Nga dita e hënë, qytetarët do të mund të lëvizin për 2 orë. Lajmin e bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Në një deklaratë për shtyp, ajo pohoi se fasha kohore për qytetarët do të zgjerohet nga 90 minuta në 2 orë.

Manastirliu deklaroi se nga dita e hënë do të lejohen të rinisin aktivitetin e tyre bizneset si:

 1. Dyqanet e veshjeve, tekstileve, këpucëve dhe artikujve lëkure
 2. Dyqanet që tregtojnë mobilje, të ndriçimit dhe pajisjeve shtëpiak
 3. Dyqanet e luleve
 4. Dyqanet e pajisjeve elektronike, lodrave për fëmijë, pajisjeve sportive, pajisje të telekomunikacionit
 5. Taksitë
 6. Dyqane të specializuara

Ajo pohoi se dyqanet dhe qytetarët duhet të respektojnë masat e distancimit social.

2 komente

 1. Pedhump 26 Prill, 2020 në 2:54 pm

  A mund ta shpjegojne ekspertet qe marrin udhezime nga OBSH se ku bazohen per fashat orare?

  • Çazim 26 Prill, 2020 në 3:37 pm

   Fashat orare varen nga ajo çfar desheron Lideri Suprem. Sa here ay don popudhi mund te dalii

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme