Zjarr dhe në pyjet e Francës, 22 persona të lënduar

Nga Exit News
Zjarr dhe në pyjet e Francës, 22 persona të lënduar

Të paktën 22 persona janë lënduar nga zjarret e shumta që kanë nisur në pujet pranë Marsejës, në Francë.

Zjarret, të ndihmuara dhe nga era e ditët e thata pa reshje shiu, janë përhapur me shpejtësi, duke dëmtuar dhe disa biznese.

Autoritetet kanë evakuuar mbi 2700 qytetarë, banorë të zonës dhe turistë, që prej mbrëmjes së 4 gushtit kur nisën zjarret.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarreve por mbi 1800 zjarrfikës po mundohen t’i shuajnë ato.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme