Zjarr masiv përfshin pyllin Roshanjit dhe Lubonjës në Korçë

Nga Exit News
Zjarr masiv përfshin pyllin Roshanjit dhe Lubonjës në Korçë

Një zjarr masiv ka rënë në zonën me pisha midis Roshanjit dhe Lubonjes në Korçë, raporton Shqiptarja.com.

Zjarri i ka nisur prej 24 orësh dhe rreth 30 forca zjarrfikëse për të shuar vatrat të cilat ende janë aktive.

Terreni i vështirë në këtë zonë ka bërë që forcat zjarrfikëse të ngjiten në këmbë ,pasi mbërritja e mjeteve është e pamundur. Deri më tani akoma nuk dihen shkaqet e zjarrrit.

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>