PD tjetër akuzë ndaj Kryeministrit Rama: Arkitekti i stadiumit i dënuar për korrupsion në Itali

Partia Demokratike akuzoi sot Kryeministrin Rama se ka përzgjedhur për projektin e stadiumit të ri kombëtar arkitektin Marco Casamonti, i dënuar në Itali për korrupsion. Arkitekti Casamonti është akuzuar për korrupsion për ndërtimin e një objekti në qytetin e Firences.

“Ky arkitekt ka në Shqipëri për ortak Alban Eftimin e Atelier 4, klientin e Ramës që fitonte 70% të projekteve të Bashkisë,” u shpreh zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa.

Ajo tha se arkitekti italian njihet për lidhjet e tij të shumëfishta me qeverinë, veçanërisht me Kryeministrin Rama, i cili e ka lejuar të ndërtojë kulla betoni në Tiranë.

Prej ditësh, Partia Demokratike po e denoncon projektin e stadiumit Arena Kombëtare  si klientelist dhe korruptiv dhe akuzon Kryeministrin Rama se po i jep truallin më me vlerë të Tiranës miqve të tij, për të ndërtuar qendra biznesi.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>