3 parti nuk përfitojnë para nga KQZ, nuk kaluan pragun prej 1%

Nga Exit News
3 parti nuk përfitojnë para nga KQZ, nuk kaluan pragun prej 1%

3 parti, Partia Agrare Ambientaliste, Partia Lëvizja për Legalitetin dhe Partia Bashkimi për të Drejtat e Njeriut nuk do të marrin para nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve.

Kryekomisioneri Ilirjan Celibashi njoftoi se për të përfituar para, një parti politike duhet të kalojë 1% të numrit të votave, ose 15 781 vota.

106 parti politike u gjobitën me 1 000 000 deri në 2 000 000 lekë për mosdorëzim të raporteve vjetore financiare. 4 parti u gjobiten me 50 000 deri në 100 000 lekë për dorëzimin me vonesë të raportin vjetor financiar 2020.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>