Aeroporti i Rinasit publikon fluturimet e datës 5 korrik

Nga Exit News
Aeroporti i Rinasit publikon fluturimet e datës 5 korrik

Aeroporti ndërkomëbtar i Tiranës, “Nënë tereza” ka publikuar listën me 12 fluturimet që do të nisen të dielën e 5 korrikut nga Tirana.

Fluturimet drejtë pothuaj të gjithë shteteve, vazhdojnë të lejohen vetëm për personat që kanë një leje qëndrimi apo pasaportë të vendit europian drejt të cilit udhëtojnë. Shtetasit shqiptarë lejohen të udhëtojnë me avion vetëm drejt Turqisë.

Maskat janë të detyrueshme për këdo që fluturon.

Aeroporti i kërkon pasagjerëve të kontaktojnë kompanitë ajrore me të cilat kanë prenotuar udhëtimin, për t’u informuar mbi rregullat e karantinës në shtetet drejt të cilëve do të fluturojnë.

Lista e fluturimeve që nisen nga Tirana në datë 5 korrik:

✈️Wizz Air – Tiranë – Bruksel dhe kthim;

✈️Air Albania – Tiranë – Romë dhe kthim;

✈️Tui – Tiranë – Bruksel dhe kthim;

✈️Wizz Air – Tiranë – Bergamo dhe kthim;

✈️Blue Panorama – Tiranë – Bolonja dhe kthim;

✈️Blue Panorama – Tiranë – Verona dhe kthim;

✈️Albawings – Tiranë – Frankfurt dhe kthim;

✈️Air Albania – Tiranë – Milano dhe kthim;

✈️Albawings – Tiranë – Perugia dhe kthim;

✈️Wizz Air – Tiranë – Luton (Londer) dhe kthim;

✈️Lot – Tiranë – Poloni dhe kthim;

✈️Air Serbia – Tiranë – Beograd dhe kthim;

✈️Austrian – Tiranë – Vjenë dhe kthim;

✈️Wizz Air – Tiranë – Vjenë dhe kthim;

✈️Blue Panorama – Tiranë – Milano dhe kthim;

✈️Blue Panorama – Tiranë – Romë dhe kthim;

✈️Wizz Air – Tiranë – Dortmund dhe kthim;

✈️Aegean – Tiranë – Athinë dhe kthim;

✈️Belavia – Tiranë – Minsk dhe kthim;

✈️Albawings – Tiranë – Piza dhe kthim;

✈️Lot – Tiranë – Poloni dhe kthim;

✈️Air Albania – Tiranë – Stamboll dhe kthim.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme