AKSH mohon përdorimin e të dhënave personale për qëllime elektorale

AKSH mohon përdorimin e të dhënave personale për qëllime elektorale

Agjensia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit, AKSH, ka mohuar nxjerrjen e të dhënavw personale të qytetarëve.

Në një reagim për median, platforma E-Albania ka deklaruar se AKSHI:

Në asnjë rrethanë të dhënat e disponuara nga AKSH nuk janë përdorur dhe nuk mund të përdoren nga partitë politike ose nga vetë qeveria për qëllime elektorale”.

AKSH sqaroi se “e-Albania nuk ruan, administron, apo përpunon të dhënat e qytetarëve”.

PD akuzoi AKSH-in për përpunim dhe përdorim të të dhënave personale të qytetarëve për arsye elektorale.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>