Ambasadorja Kim: Marrëdhënia e amerikanëve dhe shqiptarëve mbi çdo gjë

Nga Exit News
Ambasadorja Kim: Marrëdhënia e amerikanëve dhe shqiptarëve mbi çdo gjë

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim është shprehur se marrëdhënia e amerikanëve dhe shqiptarëve duhet të vlerësohet mbi çdo gjë tjetër.

Gjatë aktivitetit “Defender Europe 21” të mbajtur në Sheshin Nënë Tereza në Tiranë, Kim vlerësoi gatishmërinë e Shqipërisë gjatë stërvitjes ushtarake që trupat e NATO-s po zhvillojnë në Ballkan.

Sipas Kim, kjo stërvitje ushtarake ka treguar angazhimin e popullit shqiptar për të qenë të bashkuar sa i përket marrëdhënieve me SHBA-të.

“Ne qendrojmë me ju sot në mbështetje të fortë për një Shqipëri demokratike, të pavarur dhe të fortë ne do të vazhdojmë të qendorjmë me ju”, tha Kim.

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>