Anëtarësia e PD-së zgjedh kandidatët për deputetë në Shkodër

Nga Exit News
Anëtarësia e PD-së zgjedh kandidatët për deputetë në Shkodër

Anëtarësia e Partisë Demokratike në qarkun Shkodër ka votuar të mërkurën për kandidatët për kandidat-deputetë në zgjedhjet e 25 prillit.

Pas përfundim të votimit, janë përjashtuar nga gara dy kandidatë: Prel Gjoni në Pukë dhe Marin Tukaj në Vaun e Dejës.

Lista përfundimtare e propozuar nga anëtarësia e PD-së është si më poshtë:

Dega Vau i Dejës

 1. Gjok Uldedaj
 2. Pjeter Lleshi
 3. Zef Hila

Dega Malësi e Madhe

 1. Aldo Gega
 2. Aurel Markaj
 3. Ermira Çobaj
 4. Fatbardh Zekaj
 5. Ramadan Lika
 6. Dega Pukë
 7. Antoneta Zaja
 8. Gezim Vata
 9. Hil Kola
 10. Lodovik Hasani
 11. Ndoc Faslia
 12. Prel Gjoni
 13. Rrok Doda

Dega Shkodër

 1. Arben Gjuraj
 2. Artan Haxhi
 3. Bardh Spahia
 4. Bashkim Rroji
 5. Benardeta Syku
 6. Blendi Gjylbegaj
 7. Emiljano Pjetri
 8. Florian Bjanku
 9. Greta Bardeli
 10. Helga Sallaku
 11. Helidon Bushati
 12. Imeldi Sokoli
 13. Izmira Ulqinaku
 14. Ledina Mandija
 15. Lorenc Luka
 16. Mark Rupa
 17. Ndoc Ashta
 18. Nesti Kiri
 19. Nevila Bushati
 20. Ramiz Çobaj
 21. Romeo Gurakuqi
 22. Voltana Ademi
 23. Xhemal Bushati

Kandidatët e mbetur në listë do të përzgjidhen sërish nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve, në bazë të kontributit në politikë dhe numrit të votave që mund të marrin.

 

Adresa juaj e emailit nuk do bëhet publike.

Lajme te ngjashme