Arrestohet tritol-vënësi në farmacinë e familjes Tahiri

Ditën e sotme, Interpol Tirana ekstradoi Baftja Brukën, tritol-vënësin në farmacinë e familjes Tahiri.

Ai akuzohet për vendosjen e bombave me telekomandim, në farmacinë e babait të Ministrit të Brendëshëm Saimir Tahirit, dhe  në Urën e Rrugës “Vasil Shanto”.

Zoti Bruka u arrestua në Suedi, me qëllim ekstradimin në vendin tonë.

 

Lajme te ngjashme