Arrestohen 16 shqiptar në Itali për vjedhje

 

Policia Italiane ka shkatrruar sot një bandë në të cilën vepronin dhe 16 shqiptar. Banda, me qëndër në Xhenova, ishte e specjalizuar në grabitjen e banesav.

Nga policia bëhet e ditur se ajo vepronte kryesisht në rajonet verjore të Italisë dhe se kishte kryer të paktën 73 vjedhje në qytetet e Xhenovas, Savonës, Alesandria dhe Piacenza.

10 nga 16 të arrestuarit janë burgosur nga ana e policisë, ndërsa 6 të tjerët po hetohen në gjendje të lirë.

Lajme te ngjashme