Arrestohen 2 ish-shoqëruesit e ish-ministrit Tahiraj në operacionin ndërkombëtar të trafikut të drogës

Nga Exit News
Arrestohen 2 ish-shoqëruesit e ish-ministrit Tahiraj në operacionin ndërkombëtar të trafikut të drogës

2 nga 26 të arrestuarit për trafik ndërkombëtar droge, Hekuran Marku dhe Paul Deda (Agustin Deda) kanë qënë ish-shoqëruesit e ish-ministrit të brendshëm Saimir Tahiri, të hetuar për trafik droge me bandën e Habilajve.

Në kuadër të operacionit të përbashkët Shqipëri-Itali, u arrestuan edhe një prokuror, një oficer policie, dhe dy ish-punonjë të Policisë.

Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan 11 pasuri të paluajtshme me vlerë 3 milionë euro.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>