Berisha: 3 arsye pse jam deputet i grupit parlamentar të PD-së

Nga Exit News
Berisha: 3 arsye pse jam deputet i grupit parlamentar të PD-së

Përjashtimin nga grupi parlametar i Sali Berishës ishte një deklaratë televizive, u shpreh ish-kryeministri Berisha për Syri.net, të hënën. Ai tregoi tri arsyet e pavlefshmërisë së vendimit:

Unë kam kandiduar për PD dhe jo si i pavarur. KQZ e ka lëshuar mandatin e Sali Berishës si deputet i PD. Basha ka shpallur një deklaratë televizive, duke dhunuar çdo germë, çdo nen, çdo fjalë të statutit të PD”.

Berisha u shpreh se ky vendim duhet të “miratohej me dy të tretat”, nga Këshilli Kombëtar.  Ish-kryeministri u shpreh se “Basha vepron për interest të tij”, dhe e “shpalli vendimi pa pyetur askënd përveç vetes tënde”.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>