Britania lehtëson masat kundër koronavirusit

Nga Exit News
Britania lehtëson masat kundër koronavirusit

Që prej 10 majit qytetarët anglezë do të kenë mundësi të ftojnë deri në 6 persona në shtëpi. Gjithashtu do të lejohet grumbullimi deri në 30 personave në ambjentet e jashtme.

Kryeministri britanik Boris Johnson pritet të bëjë publik planin e lehtësimin  e masave të hënën.

Baret, restorantet do të lejojnë grumbullimin e personave brenda. Do hapen kinematë dhe këndet e lojrave për fëmijët.

Gjithashtu do të lejohen tifozët në stadiume por me kapacitet të reduktuar ndërsa ceremonitë martesore e mortore do të zhvillohen me deri 30 persona.

 

Lajme te ngjashme

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>