David Lega akuzon qeverinë shqiptare se po përfiton nga mungesa e Gjykatës Kushtetuese

Nga Exit News
David Lega akuzon qeverinë shqiptare se po përfiton nga mungesa e Gjykatës Kushtetuese

Raporteri për Shqipërinë në grupimin e Partive Popullore Europiane, David Lega ka akuzuar qeverinë se po përdor mungesën e Gjykatës Kushtetuese për të përfituar aty ku i jepet mundësia.

Në një intervistë për gazetën Panorama online, David Lega tha se PPE po pret të shohë adresimin e shqetësimeve të ngritura nga opinioni i Komisionit të Venecias për paketën antishpifje.

Lega kujton se bërja funksionale e Gjykatës Kushtetuese dhe Gjykatës së Lartë është një nga kushtet që duhen përmbushur përpara Konferencës së Parë Ndërqeveritare.

Lajme te ngjashme

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>